pirmdiena, 2011. gada 1. augusts

Mana ciparu fotokameru kolekcija

Canon PowerShot 600 ir pirmā Canon digitālā fotokamera, izlaista 1996. gadā. Par kompakt-kameru to ir grūti nosaukt, jo izmēros tā pārspēj daudzas spoguļkameras. Raksta uz  PCMCIA atmiņas kartēm, maksimālā izšķirtspēja 832 x 608 pikseļi, barojas no 6 AA tipa baterijām. Nav mūsdienās tik ierastā LCD ekrāna, uz kura var apskatīt nobildētos attēlus, ir tikai maziņš melnbalts ekrāns, kurš attēlo bilžu skaitu un kvalitāti. Komplektā ir platleņķa objektīvs.


Nikon pirmā digitālā kamera  ir Coolpix 300, izlaista 1997. gadā. Kamerai ir 0,3 megapikseļi, 2.5 collu skārienjūtīgs ekrāns. Uz attēliem var zīmēt dažādus ķiņķēziņus trijās krāsās vai veikt piezīmes. Barojas no 4 AA tipa baterijām. Bildes saglabā tikai uz iebūvētas 4 MB atmiņas.
Sony Mavica FD-73 ir 0,3 megapikseļu kamera, 1999. gada modelis. Fotogrāfijas saglabā uz 3,5 collu floppy diskiem, kas savulaik bija ļoti ērti, jo disku cena bija krietni zemāka par atmiņas karšu cenu, turklāt toreiz gandrīz katram datoram bija floppy disku lasītājs. Kamerai ir 10x zoom, kurš tam laikam ir pārsteidzoši ātrs.Siemens IQP-500 ir 0,3 megapikseļu kamera, kas bija paredzēta M55, S55, SL55 sērijas Siemens mobilajiem telefoniem. Kamera barojās no mobilā telefona akumulatora, tādēļ telefons ātri nosēdās, ja daudz bildēja, izmantojot zibspuldzi. Tajos tālajos laikos, kad mobilie telefoni ar krāsainiem ekrāniem tikai sāka iegūt popularitāti, tāda piespraužama kamera bija liela ekstra.


Olympus C-840L ir 1,3 megapikseļu fotokamera ar fiksētu objektīvu. Objektīva aizbīdāmais vāciņš ir vienlaicīgi arī kameras ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis. Raksta uz SmartMedia atmiņas kartēm, barojās no 4 AA tipa baterijām. Šī kamera jau līdzinās klasiskajam ziepju traukam.
Kodak DC215 ir 1999. gada modelis ar 0,9 megapikseļiem, bildes saglabā uz Compact Flash atmiņas kartēm fpx formātā. Barojās no 4 AA tipa baterijām un  ir 2x zoom objektīvs.


Panasonic Lumix DMC-LZ5 ir 2006. gada modelis, 7,2 megapikseļi , Leicas optika un 6x zoom. Optiskais attēla stabilizators, ir video režīms, bet bez audio. Barojas no 2 AA tipa baterijām.
Panasonic Lumix DMC-TZ1 arī ir 2006. gada modelis, ar optisko attēla stabilizatoru un 10x zoom. Šai kamerai atšķirībā no daudziem citiem modeļiem zoom funkciju var izmantot arī video režīmā.

Apkopoju visas kameras nelielā video. Filmēju ar Olimpus E-pl1, objektīvs PENTACON auto 1.8/50.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru