ceturtdiena, 2011. gada 15. septembris

Vārda brīvība


Kā jau ievērojāt, mans iepriekšējais raksts ir izdzēsts.
Kā portāla spoki.lv administrācijai norādīja Latvijas Bankas kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītāja vietniece Veneranda Kausa, manas veidotās fotomanipulācijas pārkāpj Latvijas Bankas 2009. gada 15. janvāra noteikumus  Nr.30 "Lata naudas zīmju reproducēšanas noteikumi".
Ievērojot likuma vārdu un burtu, novērsu visus pārkāpumus savās fotomanipulācijās, t.i., samazināju izšķirtspēju un pa diagonāli uzdrukāju labi saskatāmu uzrakstu ''PARAUGS'', prasītajā augstumā un platumā.
Man ir neizsakāms prieks, ka Latvijas bankas darbinieki apmeklē vietni spokiem.lv un deldē savus pirkstu nospiedumus, lai rakstītu sūdzības par manām fotomanipulācijām, bet likumam ir jābūt vienādam visiem. Ar googles meklētāja starpniecību es atradu daudzus naudas reproducēšanas piemērus, kuri pārkāpj augstāk minētos noteikumus, bet neviens nav lūdzis tos izdzēst. No tā var secināt, ka tas ir mēģinājums ierobežot manu satversmē garantēto vārda brīvību, jo šajā gadījumā manas veidotās fotomanipulācijas ir klasificējamas kā parodija, nevis reproducēšana.
Ja es uz savām fotomanipulācijām esmu spiests drukāt vārdu "PARAUGS", ko tas dotajā situācijā nozīmē? Paraugs kam? Paraugs no kā? 


2 komentāri:

  1. Vispār jau tika pārkāpts nevis likums, bet vienas iestādes izdotie noteikumi. Noteikumiem nav likuma spēka. No kā izriet, ka banka ar vieism liekēžiem varēja tikt pasūtīta...

    AtbildētDzēst