trešdiena, 2011. gada 12. oktobris

Aizsargplēve fotokameras ekrānam


Nezinu kāds velns mani dīdīja noņemt aizsargplēvi no fotokameras ekrāna. Gandrīz gadu, kopš iegādājos fotokameru Olympus E-PL1, aizsargplēve atradās uz ekrāna un netraucēja, redzamība daudzmaz apmierināja, bet te  - ņēmu un noplēsu. Biju iedomājies, ka redzamība kļūs labāka, bet nekā. Bez aizsargplēves ekrāns nežēlīgi speķojas, katrs pirkstu nospiedums ir redzams, un saule ļoti nepatīkami atspīd. Saulainā laikā ekrānā ir krietni grūtāk kaut ko saskatīt.


Nav divu domu, ka noņemot aizsargplēvi dzīve vieglāka nepalika un vajag plēvi pielīmēt atpakaļ. Nekādu speciālo aizsargplēvi fotokamerai nemeklēju, bet iegādājos telefoniem paredzēto. Par 1 latu ieguvu iepakojumu ar 3 aizsargplēvēm, maziņu drāniņu ekrāna tīrīšanai un plastmasas plāksnīti, ar kuru izstumt  gaisa burbuļus, ja tādi rodas. Uz iepakojuma rakstīts, ka plēve ir antistatiska, samazina atspulgu utt. Tā kā šīs aizsargplēves ir paredzētas iPhone telefoniem, tās ir krietni lielākas par manas kameras ekrānu. Nomēru vajadzīgo izmēru, griežu ar skalpeli, tad piemēru pie ekrāna, vai ir nogriezta pareizi. No vienas iPhone telefonam paredzētās plēves sanāk divas fotokameras ekrānam. Komplektā ir arī instrukcija, kā plēve jālīmē, bet galvenais ir pārliecināties, lai uz ekrāna pirms aizsargplēves līmēšanas nav putekļu, jo katrs puteklis paliks kā gaisa burbulis.

Ne visām fotokamerām aizsargplēve prasās, bet, ja gribas labu vizuālo izskatu saglabāt ilgstoši, tad plēve ir ieteicama.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru