svētdiena, 2011. gada 16. oktobris

Scanpower UPS akumulatora maiņa


Grūti spriest, tas bija agrs rīts vai vēl nakts, bet mani uzmodināja iepriekš nedzirdēts signāls, kurš, kā noskaidrojās, nāca no nepārtrauktās barošanas avota jeb UPS (uninterruptible power supply). Tā ir tāda iekārta ar akumulatoru, kas nodrošina elektropadevi brīžos, kad Latvenergo grēko. UPS nereaģēja ne uz izslēgšanas pogu, ne atvienošanu no tīkla, tādēļ paslēpu to skapī tālāk no savām ausīm, līdz būšu izgulējies, lai nepārtrauktais signāls netraucētu baudīt sapņus.
Dienas vidū, kad izņēmu UPSi no skapja, tas joprojām izdvesa to pašu ne īpaši patīkamo signālu, kurš vēstīja, ka ir kāds sarežģījums tā darbībā. Nekādas reset pogas šim aparātam nav, tādēļ vienīgais risinājums, lai pārtrauktu tā pīkstēšanu, ir izņemt akumulatoru.


Uz korpusa sāna ir šiltīte, kura ziņkārīgam cilvēkam sabojā visu pārsteiguma momentu, jo vēsta, ka,  noņemot vāku, var atrauties ar elektrību pa nagiem. Lai UPSi izjauktu nav nepieciešamas nekādas lielās iemaņas, vajag atskrūvēt tikai 4 skrūves korpusa sānā. Noņemot nost vāku, var ieraudzīt, kas lācītim vēderā.


Lācītim vēderā izrādījās SSB 12V 5Ah akumulators, kurš visdrīzāk savu ir nokalpojis, jo šis UPS jau daudzus gadus tiek nodarbināts bez akumulatora maiņas.  Noņēmu nost klemmes no akumulatora un izmērīju spriegumu.


Diagnoze apstiprinājās, voltmetrs rāda 10,7 V, bet tas ir par maz priekš 12 V akumulatora, tādēļ droši var doties uz veikalu pēc jauna akumulatora. Veco akumulatoru var ņemt līdzi, lai izmestu  tam paredzētā speciālā urnā, jo civilizētās valstīs pie sadzīves atkritumiem baterijas un akumulatorus nemet. Jauno akumulatoru iegādājos Ultracell ar identiskiem parametriem kā priekšgājējam SSB akumulatoram.

Apskatoties tīmeklī ar nožēlu secināju, ka Scanpower ar nepārtrauktās barošanas avotu ražošanu Latvijā vairs nenodarbojas. Žēl, jo aparāti ir kvalitatīvi komplektēti un kalpo godam.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru