piektdiena, 2011. gada 11. novembris

Olympus OM-10 un RMC Tokina 35-135mm

Savu fotoaparātu kolekciju papildināju ar Olympus 10-OM spoguļkameru un RMC Tokina 35-135mm objektīvu. Kameru ražoja  no 1979. gada līdz 1987. gadam kā vienkāršu, masām paredzētu fotoaparātu.  Fotoaparātam ir automātiskā ekspozīcija, pieejams liels klāsts ar aksesuāriem un pats galvenais - fotoaparāts ir skaists un viegli lietojams. Olympus OM-10 joprojām vēl ir populārs, tādēļ iegādāties tādu mazulīti par sviestmaizi ir maz cerību.
Lai fotokamera darbotos, ir nepieciešamas divas 1,5V LR44 (A76, V13GA, AG13) baterijas. Par laimi, baterijas šim fotoaparātam iegādāties nesagādā nekādas grūtības.

Ja ''CHECK'' režīmā kamera pīkst un iedegas gaismiņa, tas liecina, ka kamerai baterijas ir darba kārtībā. Fotoaparāts darbojas arī, ja svira ir "OF" režīmā, vienīgi tad nedarbojas indikatora gaismiņa skatu meklētāja logā. "ON" režīmā indikatora gaismiņa deg 90 sekundes, tad bateriju taupīšanas nolūkā iet gulēt un pamostas, ja viegliņām piespiež slēdža pogu.

Uz rullīša ir redzami 3 eksponēšanas režīmi, "BULB", "AUTO" un "MANUAL ADAPTER", kurus var pārslēgt ar sviru rullīša sānā. "BULB" režīmā eksponēšana notiek, kamēr poga ir nospiesta. Auto režīmā kamera pati nosaka eksponēšanas laiku, bet, ja ir nepieciešams automātisko režīmu mazliet pakoriģēt, to var izdarīt ar filmiņas jūtīguma gredzenu. Filmiņas jūtīgums tiek norādīts ASA standartā un uzstādīt to var pavelkot rullīti uz augšu un pagriežot.

Skatlodziņa kreisajā pusē sarkana gaismiņa parāda, kāds būs eksponēšanas laiks, un centrālā daļā ir redzama tā saucamā ķīļa ierīce, aplīts, kurš ir sadalīts uz pusēm.  Ja asums iestādīts neprecīzi, tad aplītī ir redzama attēla nobīde, tas krietni atvieglo asuma iestādīšanu pustumsā, kad grūti saskatīt, vai attēls ir ass.
Ja ir vēlme eksponēšanas laiku uzstādīt rokas režīmā, tad ir nepieciešams tāds aksesuārs kā "MANUAL ADAPTER". Tas stiprinās slotā blakus objektīvam un var uzstādīt eksponēšanas laiku no 1s līdz 1/1000s.


Fotokameras priekšpusē, blakus modeļa nosaukumam OM10, ir poga filmiņas attīšanai.
Otrs visnotaļ noderīgs aksesuārs ir ''WINDER 2'', tas ir grips ar baterijām un motoru, kas ļauj Olympus OM-10 kļūt par automātu un bliezt līdz pat 2,5 kadriem sekundē.


Olympus OM-10 komplektēja ar 50mm F.ZUIKO objektīviem, tādēļ variants ar RMC Tokina 35-135mm objektīvu mani ieinteresēja. Tokina 35-135mm objektīvu plānoju izmantot uz bez-spoguļu digitālā Olympusa E-PL1, tik jāsagaida, kad atnāks adapters. Ja izdosies iegādāties ''WINDER 2'' par saprātīgu cenu, tad kādu filmiņu vajadzēs izfotografēt ar 2,5 kadriem sekundē.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru