svētdiena, 2011. gada 13. novembris

Skina SK-222

Nav taču nekas neparasts, ja pieaugušiem cilvēkiem trūkst fantāzijas, un tā vietā, lai bērnam uz dzimšanas dienu uzdāvinātu ko interesantu, viņi dāvina noteiktu naudas summu, lai jubilārs pats izvēlētos sev dāvanu. Tā bija mana 13. vai 14. dzimšanas diena, kad kārtējo reizi saņēmu vairākas aploksnes ar piecīšiem un izdomāju, ka man ir vajadzīgs fotoaparāts. Vienā no Vecrīgas fotosaloniem, noklausoties pārdevējas stāstītās pasakas par fotoaparātiem, izvēlējos savu pirmo fotokameru. Tas bija 90to  gadu vidus un par kompakt-kameru Skina SK-222 samaksāju 14 Ls, kas tajos tālajos laikos nebija maza summa, it sevišķi pusaudzim. Par atlikušo naudu sanāca bateriju komplekts un pāris filmiņas. Turpat veikalā man parādīja, kā ielādēt filmiņu aparātā, un mani piedzīvojumi varēja sākties.

Skina SK-222 ir kompaktkamera plastmasas korpusā, tautā saukta par ziepju trauku. Fotokameras priekšpusē zem objektīva ir slēdzis, kurš ieslēdz fotokameru un atver objektīvu. Kamera barojas no divām AA baterijām un ir pilnīgi automātiska.
Fotoaparātam ir automātiska filmiņas kadru pārtīšana, kas tajā laikā skaitījās liela ekstra. Filmas jūtīguma DX koda lasītājs no ISO 100 - ISO 400. Fiksēts 35 mm objektīvs, kurš esot ražots Japānā.
Lodziņš aizmugurējā vāciņā noder, lai pārliecinātos vai kamerā ir filma un kādi ir tās parametri.
Un, protams, filmas attīšanas slēdzis kameras apakšpusē. Lai bildētu ar tādu ziepīti, nav nepieciešamas nekādas iemaņas. Vajag tikai notēmēt un piespiest podziņu. Ja mazliet piestrādā pie kompozīcijas, tad arī ar ziepju trauku var iegūt tīri labas bildes ģimenes albumam.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru