sestdiena, 2011. gada 26. novembris

Tasco 7800

Firma Tasco ir pazīstama kā lielisks binokļu un tālskatu ražotājs, un šaubos, vai atradīsies kāds cilvēks, kuram tā asociēsies ar fototehniku. Tasco 7800, binokļa un fotoaparāta krustojums, atgādina kaut ko no spiegu aprīkojuma. Aparātu ražoja Japānā no 1977. gada līdz 1981. gadam.


Nezinu, kur iepriekšējais īpašnieks fotoaparātu bija glabājis, bet es iegādājos šo aparātu ar tik biezu sodrēju kārtu uz futrāļa, ka tā krāsu varēja tikai nojaust, vēlāk gan, notīrot netīrumus, skatam pavērās brūna āda.  Žēl, ka neiedomājos nobildēt pirms tīrīšanas.
Futrālī bija paslēpusies mazliet putekļaina, bet tehniski labā stāvoklī binokulāra Tasco 7800 fotokamera ar visiem vāciņiem un auduma siksniņu.


 Aparāts fotogrāfē uz 110 filmas kasetes, kas savulaik bija populāra, jo tādu kaseti ir ļoti viegli ievietot fotokamerā, to varēja nomainīt dažās sekundēs, lai nepareizi to ieliktu, ir jābūt ļoti apdāvinātam. Filmu nav nepieciešams pēc tam attīt, pašā kasetē ir iebūvēts kadru skaitīšanas mehānisms.
Kopš 2009. gada septembra 110 filmas vairs netiek ražotas. Fujifilm bija pēdējie, kuri pārtrauca tās ražošanu.
Uz vāka ir svira tā atvēršanai un uz sāna ir redzams filmas tīšanas ripulis.
Otrā sānā ir vītne statīvam.
Katrai acij ir iespējams regulēt dioptrijas, tas ir nepieciešams, ja cilvēkam ir kāds redzes trūkums, lai varētu skatīties bez brillēm.

Aparāta augšpusē ir spraugslēdža palaišanas poga, kuras centrā ir vītne trosītei. Eksponēšanas laiks ir nemainīgs 1/125 sek. Aizlaidnis šim aparātam ir no metāla, kas nodrošina kamerai ilgu mūžu.
Centrālajā daļā ir divi gredzeni, viens diafragmas regulēšanai, otrs asuma fokusēšanai no 10 m līdz bezgalībai.
Kamera aprīkota ar 112mm F5,6 objektīvu, bet jāņem vērā, ka kameras formāts ir 13x17 mm, ekvivalents 24x36 mm kamerai būtu apmēram 220mm objektīvs.

Tasco 7800 7x20 salīdzinājumā ar padomju laikā ražotu binokli БПЦ 7x50. Aiz modeļa nosaukuma pirmais skaitlis apzīmē, cik reizes palielina (nejaukt ar zoom), bet otrais skaitlis - priekšējās lēcas diametru milimetros. Kā redzams, Tasco aparāts ir salīdzinoši kompakts un, ja ir nepieciešams, var ietilpt bikšu kabatā, kas nav īpaši maza un pieguloša, protams, ka ir bikses, kuru kabatās var ietilpt arī БПЦ 7x50. Kaut gan Tasco 7800 attēls ir izteikti asāks un fokusēt ir krietni ērtāk kā krievu pusbrāli, tomēr manai acij tīkamāks ir БПЦ 7x50. Izmēram tomēr ir nozīme, it sevišķi sliktos gaismas apstākļos.

1 komentārs: