ceturtdiena, 2012. gada 19. aprīlis

Apslēptā manta

Kārtējo reizi dodoties uz savu dārzu, paķēru līdzi arī metāla detektoru. Meklēšanas process ir aizraujošs un nemanot puse dienas paiet rokot laukā no zemes dažādus niekus. Zeme ir pilna ar naglām, dažādiem metāla izstrādājumiem un pat ar nelielām cinkotām plāksnēm, kuras visdrīzāk tika izmantotas kaut kā norobežošanai.


Viens no interesantākajiem atradumiem ir zemē ierakta instrumentu slēptuve, kuru ierīkojis kāds no iepriekšējiem dārza īpašniekiem. Slēptuve atradās vietā, kur diezin vai kāds iedomātos rakt, apm. 8 cm dziļumā.
Šī slēptuve kādreiz bija hermētiska, bet laika gaitā blīve sapuva un metāla kastē iekļuvis mitrums. Instrumentu koka rokturi burtiski izšķīst, tiklīdz tos paņem rokās. Daļa instrumentu izskatās vairs nelietojami, rūsa ir padarījusi savu darbu. Tomēr kaut kas no tā lielā kvantuma sarūsējušo darbarīku noteikti saimniecībā noderēs, tikai vajag atjaunot koka rokturus.


Pateicoties metāla detektoram, dārza rakšanas darbi notiek ar lielu azartu. Saraktās bedres tiks izmantotas dobju veidošanai un iespējams, ka lielākajā bedrē taps smilšu kaste ar saules pulksteni.

1 komentārs:

  1. Būtu jauki, ja gudrinieki metāla meklētāji mežā prastos aizrakt savas bedres. Tur, kur vairāk vecu ierakumu, kājas var izlauzt - izrakt čakli, bet aizbērt slinkums. Tas, cerams, nav par autoru, bet nu - pie viena ...

    AtbildētDzēst