ceturtdiena, 2012. gada 26. aprīlis

Mēsla dakšas

Dārza darbus nevar veikt bez instrumentiem, tādēļ būvmateriālu veikalā K-rauta, kurš atrodas uz Lucavsalas, iegādājos darbarīkus, tai skaitā arī dārza dakšas. Dakšām bija akcijas cena, kvalitāte izskatījās apmierinoša, un vizuāli nebija, kur tām piekasīties.
 
Dakšas netika īpaši noslogotas, tika izmantotas tikai velēnu kraušanai uz augstās dobes. Neskatoties uz to, ka dakšas ir no diezgan bieza metāla, tās samērā ātri sāka locīties un salūza. Tad es sapratu, ka es iegādājos nevis dārza dakšas, bet gan mēsla, jo tās man nenokalpoja pat mēnesi.

Lūzuma vietā ir redzams, ka dakšas ir izgatavotas no presēta metāla, un nav nekāds brīnums, ka tās tik ātri salūza. Man ir aizdomas, ka daļa pārējo K-rautā pirkto instrumentu arī ir mēsla darbarīki. Uz salūzušo dakšu kāta pieskrūvēju klāt vecās labās dakšas no nesen atrastās instrumentu slēptuves - kaut dakšas ir sarūsējušas, tās tomēr ir kaltas un izskatās, ka varētu nokalpot vēl daudzus gadus.Velēnu kraušanai vecās, sarūsējušās dakšas ir krietni ērtākas. Tās ir vieglākas un velēna pie tām nepielīp.  Vecos instrumentus nevajag smādēt, jo tie bieži vien ir labāki par tiem mēsla štrumentiem, kurus mums lielā klāstā piedāvā veikalos.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru