otrdiena, 2013. gada 26. marts

Led apgaismojums augiem

Es jau iepriekš rakstīju par LED apgaismojumu augiem, tagad nolēmu nedaudz pārbaudīt, cik efektīvs ir tāds apgaismojums. Testā augiem liedzu saules gaismu un apgaismoju tos tikai ar LED spuldzi. Lai neaizmirstu lampu ieslēgt, izmantoju taimeri, kas to dara manā vietā. Sākumā gaismu slēdzu 15 stundas diennaktī, bet izrādījās, ka tādai mazai platībai pilnīgi pietiek arī ar 8 stundām diennaktī, iespējams būtu gana pat ar īsāku laika periodu. Spuldzes ražotājs nav sniedzis nekādu informāciju par lampas spilgtumu un uz pieejamo informāciju īsti nevar paļauties, jo šī Oplus ražojuma LED lampa patērē 14W, nevis 10W kā apgalvo ražotājs.


Vajadzēja automatizēt arī laistīšanu, jo regulāri piemirsu augus aplaistīt un spinātiem nepatika tādi sausuma periodi. Eksperimentu nolēmu pārtraukt un dilles jau notiesāju, bet baziliks un pētersīļi tagad gozējās saules gaismā uz palodzes. Turpmāk LED gaismu izmantošu kā papildus apgaismojumu tomātu stādiem.
 Kaut kāda jēga jau ir no tāda apgaismojuma, tik atliek noskaidrot, cik lielai platībai pietiek viens tāds gaismas ķermenis.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru