sestdiena, 2015. gada 17. janvāris

3D printēti zobratu kubiVairākas stundas 3D printēšanas un gatavs mans pirmais izprintētais mehānisms - zobratu kubs. Kubs sastāv tikai no 3d printētām detaļām. Pirmajā brīdī ir nedaudz neierasti rokās virpināt tādu zobratu kubu - veselais saprāts saka, ka pirkstus rotējošos zobratos labāk nebāzt, bet padarbinot to pāris desmitu minūšu nodarbe kļūst izteikti nomierinoša.
3D printētu objektu burvība slēpjas faktā, ka gatavu 3D modeli ir iespējams nedaudz pārprojektēt kādā no 3D grafikas redaktoriem un objektu var pārveidot, uzlabot un pielāgot savām individuālām vajadzībām, kaut vai šo zobratu kubu par rokas blenderi pārtaisīt . Ir nepieciešama tikai fantāzija un projektēšanas iemaņas.

Pirmais Zobratu kubs tapa vienā printēšanas piegājienā un prasīja aptuveni 10 stundas. Printējot vairākas detaļas vienlaicīgi nedaudz pazeminās to kvalitāte un neražas gadījumā pastāv liela iespēja izbrāķēt visas detaļas.  Nākamam kubam katru detaļu drukāju atsevišķi un procesā eksperimentēju ar printera drukāšanas ātruma uzstādījumiem, lai labāk izprastu cik lielā mērā tas ietekmē printēta iztrādājuma kvalitāti.


Netā klīst dažādas šāda kuba variācijas. Katrs, kam nav slinkums var taisīt savu versiju. Tuvākās dienās būs jāuztaisa mana uzlabotā zobratu kuba versija. Idejas jau ir daudz, pietrūkst tik pendeles, kas stimulētu tās realizēt.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru