pirmdiena, 2018. gada 26. novembris

Lāzergravēšanas iekārta no veca 3d printera


Kopš nopirku savu pirmo 3d printeri ir pagājuši vairāk kā 4 gadi. Šajā laikā izdrukāju daudz visādu noderīgu nieku un ne tikai. Tas ir piedzīvojis uzlabojumus, remontus un rezultātā tagad tas ir morāli un fiziski novecoja un vairākus mēnešus krāj putekļus un gaida, kad es tam veikšu modernizāciju, nomainīšu mātes plati un apsildāmo virsmu. Apsildāmā virsma nestrādā vairs korekti, mēdz slēgties laukā un pats printers arī reizēm mēdz strādāt ne pārāk stabili, kad apsildāmā virsma ir ieslēgta. Pa cik es nopirku jaunāku 3d printeris, kurš ievērojami ērtāks un patīkamāks lietošanā, īpašas vēlmes laika tērēšanai uz veco printeri nav. Visa modernizācija beidzās tik ar gultņu un zobsiksnas nomaiņu.


Pirms neilga laika no aliexpress paņēmu 500mw 450nm lāzera moduli, kurš izmaksāja ap 25 ēriki.
Lāzeru uzstādīju uz ātru roku, vienkārši, ar vienu skrūvi pieskrūvēju ventilātora vietā un pieslēdzu arī pie ventilātoram paredzētajiem 12v. Līdz ar to lāzera kontrole notiek izmantojot divas komanda - M106 un M107, kas iepriekš ventilātoru slēdza iekšā un laukā. Pat ekstrūderu neņēmu nost, jo nebija pārliecības cik labi tāds lāzers darbosies.
Īsāk sakot aptuveni 10 minūtēs aizgāja lai pieslēgt lāzera moduli pie 3d printera. Rezultātā sanāca krietni labāka lāzergravēšanas iekārta kā biju domājis. Video rullītī ir redzams kā lāzers iecep darbu, kuru speciāli šim nolūkam izveidoju.

Izmēģināju arī biezu papīru griezt. Ar rezultātu esmu vairāk kā apmierināts. Ar 0.5mm biezu papīru tiek lieliski galā. Domāju, ka ar kaut ko nedaudz biezāku, tas arī tiktu galā, tik jāsamazina griešanas ātrums.

6 komentāri:

 1. Wow, labais! A softs datorā tas pats, kas 3d drukai? Un vai tad standarta griezējs saliek ventilatora ieslēgšanu/izslēgšanu viscauri G-kodam?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Softu izmantoju https://inkscape.org/ ar plaginu https://jtechphotonics.com/?page_id=2012
   Plaginā jānorāda kurai komandai ģenerēt G-kodu un tas arī viss.


   Dzēst
  2. Bet nu principā sanāk, ka arī "ejošam" 3d printerim var īslaicīgi piestiprināt lāzeri un zīmēt, vai ne :)

   Dzēst
  3. Tieši tā. Uztaisi, lai lāzers fiksējas uz magnēta un spraudni, lai viegli varētu ventilātora vietā pieslēgt lāzeru. Dažās sekundēs varēsi uzlikt lāzeru, kad būs nepieciešams.

   Dzēst
 2. Vai vari, lūdzu, iedot saiti uz to lāzera moduli?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. https://s.click.aliexpress.com/e/cLbJHeWk
   Ņem vērā, ka pat no virsmas atstarotais lāzera stars ir gana spēcīgs, lai bojātu acs tīkleni. Izmanto aizsarbrilles!

   Dzēst