svētdiena, 2019. gada 10. marts

Anti stresa puķu pods

Mājās puķu vairāk kā puķu podu, līdz ar to lietas labā vajadzēja kaut ko darīt. Nolēmu neiet vieglāko ceļu un izdomāju izveidot sava dizaina puķu podu. Ir gadījies iemēģināt roku podniecībā un sapratu, ka tas ir ļoti darba un laika ietilpīgs pasākums. Keramikā "undo" funkcija nedarbojas. Darbu nevar atjaunot no saglabāta faila. Māla veidojums ir vairākas dienas jāžāvē, jāved uz cepli, jāgaida, kamēr meistars apdedzinās un tad vēl glazēšana. Īsāk sakot man tas process galīgi nebija īss.

Pagajušo vasaru apzīmēju divas māla krūzes, kuras man kļuva visnotaļ mīļas. Tējas krūze joprojām ir, bet otra kafijas krūze izdomāja pamēģināt lidot. Bez kāda trieciena vai kādas slodzes. Vienkārši pateica:"Čau!" un viss. Man tik osiņa rokās palika. Lūzuma vietā bija redzams neliels defekts un dēļ tā mana krūze pa galam.  Līdz ar to pašam veidot keramikas izstrādājumus interese mazinājās.


Man labāk patīk izmantot mūsdienīgāku veidu poda radīšanā, proti, kādu modelēšanas vai skulpturēšanas programmu un 3d printeri. 3d printētiem izstrādājumiem ir sava specifika. Modeli veido virtuāli. Process ir daudzkārt ātrāks un precīzāks kā veidojot no māla. Rūķīši to tavā vietā uztaisa - 3d izprintē.
Masveida ražošanai 3d printēšana nav tas prātīgākais veids. Ja ir nepieciešams var uzprojektēt un izdrukāt formu, kuru izmantot keramikas izstrādājumu masveida štancēšanai.

Šis ir otrais vāzes variants. Pirmo variantu uztaisīju par plānu. Plānie varianti labi izskatās vāzēm vai gasismas ķermeņiem.Cilvēki apgalvo, ka esmu radījis anti stresa puķu podu, kurš nomierina un relaksē. To var arī izmantot zīmuļu un otu uzglabāšanai.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru